Sıkça Sorulan Sorular

 • Lazer yazıcımda neden sarı ışık yanıyor?

  Yazıcınızdan sarı ışık ile uyarı almanız tonerinizin azaldığı anlamına gelir. Toneriniz bitene kadar çıktı almaya devam edebilirsiniz.

 • Lazer yazıcımda neden kırmızı ışık yanıyor?

  Yazıcınızdan kırmızı ışık ile uyarı almanız tonerinizin bittiği anlamına gelir. Yazıcınızı, dolum ile uyumluysa doldurabilir ya da yedek tonerinizi takabilirsiniz.

 • Lazer yazıcımda toner yok uyarısı alıyorum. Sebebi nedir?

  Almış olduğunuz yeni yazıcılar, içerisinde başlangıç toneri ile gelir. Yazıcınızı kullanmaya başlamadan önce toner üzerindeki koruyucu paketi açmanız ve tonerin içerisindeki emniyet bandını çekerek çıkarmanız gerekmektedir. Bu uygulamayı yaparken drum ünitenize dokunmaktan ve leke bırakmaktan kaçınınız. Yazıcınızı kullanıma hazırlamak için aşağıdaki videoyu referans alabilirsiniz.

 • Lazer yazıcımı nasıl doldurabilirim?

  Aşağıdaki videoyu referans alarak dolumu kendiniz de yapabilirsiz. Bu uygulamayı yaparken drum ünitenize dokunmaktan ve leke bırakmaktan kaçınınız.

 • Yazıcım için hangi orijinal dolum kitini kullanmalıyım?

  Başlangıç seviye ve orta seviye yazıcılar için 2 farklı dolum kiti modeli bulunur.

  PA-200B V1 dolum kitini kullanacağınız uyumlu seriler:

  1. P2500
  2. M6550
  3. M6600

  TN-411H dolum kitini kullanacağınız uyumlu seriler:

  1. P3300
  2. P3010
  3. M6700
  4. M6800
  5. M7100
  6. M7200
  7. M7300

 • Orijinal toner, drum ve dolum kitini nereden alabilirim?

  Almış olduğunuz yazıcıların orijinal sarf malzemelerini firmamızdan temin edebilirsiniz. Orijinal ürün kullanmaya dikkat ediniz; orijinal sarf malzemeler yazıcınızın özelliklerine göre üretilmiştir, yazıcınıza uygun olmayan sahte/muadil ürünler kullanıldığı vakit bu ürünler yazıcınızın işleyişini bozarak yazıcı ömrünü tüketir ve garanti kapsamı dışında bırakır.

  Orijinal ürünleri satın almak için tıklayınız

 • Yazıcımın Wi-Fi özellikli olup olmadığını nasıl anlarım?

  Yazıcı model kodları, yazıcının sahip olduğu özelliklere göre oluşturulmuştur. Model kodunda W harfi bulunan yazıcılarda Wi-Fi özelliği bulunur ve mobil cihazlardan kablosuz çıktı almanızı sağlar. Wi-Fi özellikli bir yazıcı istiyorsanız model kodunda W harfi bulunan yazıcıları tercih ediniz.

 • Yazıcının renkli ya da siyah-beyaz yazıcı olduğunu nasıl anlarım?

  Yazıcılarda kullanılan "mono" kelimesi, yazıcının sadece siyah-beyaz baskı aldığını belirtir. Mono lazer yazıcılar renkli baskı vermezler.